Centrum pro boj s kyberzločinem zprovoznilo O2

Nové centrum kybernetické bezpečnosti, tzv. Security Expert Center (SEC), otevřela ve svém sídle v Praze firma O2. Má firmám i státním organizacím pomocí eliminovat rizika spojená s kybernetickými hrozbami. Novinka podle provozovatelů odpovídá potřebám zákona o kybernetické bezpečnosti závazného pro firmy a státní instituce pracující s citlivými daty.

Služby SEC umožňují podle provozovatele identifikovat klíčová aktiva společnosti (např. informační aktiva, lidské zdroje, procesy nebo systémy) a nastavit vhodný model jejich ochrany.

SEC vykonává bezpečnostní dohled, který umožní identifikovat zranitelnost IT infrastruktury. Potenciální kybernetické hrozby rozpozná SEC na základě anomálií chování jednotlivých infrastrukturních prvků. Služba zároveň zajišťuje komplexní nasazení bezpečnostních nástrojů, dohledových zařízení a ochrany včetně průběžného reportingu, analýz a návrhů nápravných opatření.

Službu si lze objednat jako jednorázovou nebo dlouhodobou. Na základě požadavků a potřeb zákazníka je možné implementovat celé řešení, nebo jen některou z částí, která je pro zákazníka kritická.

Jen v loňském roce podle O2 kybernetické útoky způsobily evropským firmám ztráty ve výši 62 miliard dolarů. Průměrný kybernetický útok přitom stojí firmu asi 1,2 procenta jejich příjmů.

Podle Jiřího Sedláka, ředitele SEC v O2 ITS, mají firmy a organizace často nasazené nástroje, vypracované postupy a bezpečnostní politiky, ale přesto účinnost ochrany nenaplňuje jejich představy. Důvodů je mnoho – od chybně nastavených cílů, nesprávné architektury, špatné implementace, chybějících zdrojů a know-how až po chybné časování nebo neschopnost kontrolovat a vymáhat tato opatření.

 

Zdroj: Pavel Loudal, Computerworld, http://computerworld.cz/aktuality/centrum-pro-boj-s-kyberzlocinem-zprovoznilo-o2-52974

 

Zpět na Mediální centrum

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás