IT infrastruktura

Výkonné, snadno ovladatelné a bezpečné IT prostředí

Úspěšnost firem i organizací je stále více závislá na informačních technologiích – jejich dostupnosti, hladkém provozu a více než kdy dříve i bezpečnosti. Dobře fungující IT svým uživatelům poskytuje rychlý a spolehlivý přístup ke všem službám a usnadňuje jejich každodenní fungování. IT strategie by měla zahrnovat jak technologie, tak i procesy a lidi. A měla by jít vždy ruku v ruce s obchodní strategií společnosti.

 

V korporaci, menší firmě nebo třeba státní organizaci… všude někdy padne některá z těchto otázek:

  • Kdo umí IT infrastrukturu navrhnout a dodat?
  • Kdo dokáže integrovat dodávky od různých partnerů?
  • Kdo to bude dál dlouhodobě provozovat, udržovat a rozvíjet?
  • Neexistuje někde už nějaký podobný úspěšný projekt?

 

V O2 IT Services máme odpověď. Máme 200 IT profesionálů připravených pomoci. Nejdůležitější je si hned na začátku vzájemně porozumět, pochopit strategii a jádro potřeby. Pak šijeme našim zákazníkům na míru. Věříme tomu, co vyvineme. Našim projektům se dlouhodobě věnujeme a dále je rozvíjíme v reakci na měnící se prostředí. Jako technologicky nezávislá společnost jsme schopni integrovat řešení od různých IT dodavatelů, včetně open-source systémů. V projektech vzájemně přenášíme získané pozitivní zkušenosti.

IT od A až do Z

Dokážeme vám pokrýt celý životní cyklus IT. IT infrastruktura je velmi obsáhlý pojem, ale s O2 IT Services ji budete mít bez starostí.

  • Analýza

Detailně zmapujeme současný stav vaší IT infrastruktury. Najdeme její rezervy. Identifikujeme případná rizika. Společně projdeme vaše požadavky a plány do budoucna.

  • Návrh

Definujeme rozsah infrastruktury a požadovaný cílový stav vašeho IT. Zpracujeme náročnost na finanční a jiné zdroje. Připravíme implementační projekt.

  •  Realizace / provoz IT projektu

U většiny IT projektů po jejich implementaci zajišťujeme i dlouhodobý hladký provoz. Na každodenní bázi se tak pro vás o IT infrastrukturu stará skupina kvalifikovaných IT specialistů. K dispozici můžete mít servisního manažera, který velmi detailně zná celé IT řešení i interní prostředí zákazníka. Specialisté service desku jsou připraveni přijímat incidenty v jakoukoliv denní i noční hodinu v režimu 24x7x365. Naši architekti jsou připraveni prodiskutovat a navrhnout řešení na základě dalších rozvojových požadavků.

  • Optimalizace

Během celé doby poskytování služby náš tým hledá kroky k nalezení ideálního poměru mezi cenou a přínosy IT služeb. To obvykle zahrnuje výměnu, rozšíření, virtualizaci nebo rekonfiguraci stávajícího IT. Zvyšuje se tak efektivita práce i interních procesů. Proto je pro nás naprosto nezbytné pochopení individuálních potřeb zákazníka.

 

IT infra

Komplexní služby provozu IT infrastruktury

Komplexní služby provozu IT

 

 

Zajišťujeme provoz všech vrstev od infrastruktury datových center až po vlastní aplikace. Nejsou pro nás tabu ani hybridní cloudová řešení. V rámci konceptu DevOps zajistíme provoz vašich kontejnerizovaných aplikací na naší platformě. Standardně poskytujeme veškeré návazné IT služby, jako jsou monitorování a dohled, zálohování a obnova a bezpečnost.

Synergie skupiny O2

V O2 využíváme vzájemných synergií, které spočívají především v propojení IT a telco služeb. Společnost O2 IT Services dlouhodobě zajišťuje kompletní IT provoz telekomunikačního operátora. Jedná se o více než 1 200 serverů. Služby zahrnují návrh, průběžnou optimalizaci a provoz infrastruktury, správu a provoz koncových zařízení včetně podpory uživatelů, aplikační provoz včetně implementace změnových požadavků a globální řízení provozu. Z hlediska rozsahu, množství služeb, jejich kvality a dostupnosti je tento projekt v ČR unikátní.

Kontaktujte nás