Provoz IT

Skupina O2

Na přelomu milénia se interní IT, tehdy ještě předchůdců O2, stále více soustřeďovalo na poskytování vývojových a provozních IT služeb. Zpočátku šlo pouze o poskytování dodávek IT vlastními silami, stále více se však ukazovalo, že provozní služby bude efektivnější odebírat od dedikovaného týmu.

Unikátní provoz IT

První datové centrum Nagano bylo spuštěno v roce 2002. Zřizování dalších datových center výrazně rozšířilo záběr provozu o Managed Services a později i o cloudové služby. V současnosti tým vysoce erudovaných specialistů O2 IT Services zajišťuje provoz více než 5 000 serverů a 500 aplikací nejen pro skupinu O2, ale i pro komerční zákazníky. Z hlediska rozsahu a množství služeb, jejich kvality i dostupnosti nemá takový provoz IT v České republice obdoby.

RL_Provoz-IT_diagram

Rozvoj a podporu obchodních jednotek si v dnešní době bez silného IT partnera nedovedu představit. Pro mne je jím O2 IT Services, která nám zajišťuje provoz IT aplikací. Vzhledem k velkému počtu aplikací, které máme, se jakýkoliv problém okamžitě projeví. Díky O2 IT Services se nám daří problémy minimalizovat a postupně zvyšovat zákaznickou spokojenost.
Ing. Petr Otevřel
manažer podpory obchodních systémů

Kontaktujte nás