CityCON 2016

22. září 2016 se v Kulturním domě v Písku koná první ročník odborné konference a doprovodné výstavy věnované problematice konceptů Smart City a Smart Region. Nad konferencí převzal záštitu první místostarosta města Písku JUDr. Josef Knot. Těšit se můžete na příspěvky Ing. Petra Kalaše, šéfporadce ministra životního prostředí, zástupců Ministerstva pro místní rozvoj a mnoha dalších, včetně O2 IT Services.

 

V bloku Životního prostředí uvedeme přednášku o chytrém řešení odpadového hospodářství a po celý den bude náš tým k dispozici i v zóně vystavovatelů.

 

Na odpady chytře a jednoduše

Odpadové hospodářství a vytváření vhodných podmínek pro třídění odpadů je pro většinu měst a obcí náročnou činností. Plánování svozu odpadů je složité – svoz tak probíhá buď zbytečně často a obec plýtvá prostředky, nebo naopak v příliš dlouhých časových intervalech. To vede k přeplňování odpadových nádob, nepořádku na kontejnerových stáních a nespokojenosti občanů. Nová legislativa přináší nové výzvy a úkoly pro samosprávy. „Chytré“ řešení odpadového hospodářství nemusí být složité. Zveme vás na živou ukázku, jak lze jednoduše monitorovat hladinu odpadů v kontejnerech, optimalizovat sběrnou síť města a díky online informacím motivovat občany ke třídění odpadu.“

 

Více informací na webu konference.

 

Zdroj: O2 IT Services

 

 

 

Zpět na Mediální centrum

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás