Konference ČTÚ Digital economy: changes and challenges

Český telekomunikační úřad společně s neziskovou organizací ICANN uspořádal ve dnech 17. – 18. 3. 2016 mezinárodní konferenci s cílem podpořit diskuzi o rozvoji digitální ekonomiky v regionu V4, tj. v zemích Visegrádské skupiny. Nezbytnou součástí rozvoje digitální ekonomiky je však také kybernetická bezpečnost a bezpečnost poskytovaných služeb.

Za společnost O2 IT Services se konference zúčastnil Ing. Jiří Sedlák, ředitel Security Expert Center, který přirovnal kybernetickou bezpečnost k mozaice, ve které je aktivních několik významných subjektů (NBÚ, NCKB, CSIRT, CERT, vlastníci kritické a významné infrastruktury, subjekty nepodléhající ZoKB, které si bezpečnost řídí, akademická půda apod.) Úspěšnost celého modelu přitom závisí na důvěryhodnosti partnerů, rychlosti informační výměny a koordinaci činností potřebných pro identifikaci rizik a jejich eliminaci.

O2 IT Services přináší vzájemné propojení znalosti strategických aktiv zákazníka s jejich ochranou jako nový standard v bezpečnostních službách na českém trhu a snaží se být v mozaice jedním z aktivních a výkonných prvků. Přednáška tematicky navázala na vystoupení NBÚ k implementaci nových pravidel pro kybernetickou bezpečnost.

 

 Zdroj: ČTÚ, http://www.ctu.cz/konference-digital-economy-chances-and-challenges

 

 

 

Zpět na Mediální centrum

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás