Konference SMART CITY EXPO 2016, plná praktických ukázek

Jedinečná konference SMART CITY EXPO 2016, která se uskuteční 6. prosince 2016 v novém kongresovém centru PVA Praha Letňany, nabídne ve svém programu i praktické ukázky chytrých řešení pro města a obce.

Společnosti Siemens a Atos společně s městskou částí Praha 3 představí v předvečer konference i přímo na ní systém chytrého parkování. „Parkování v Praze je obrovský problém. A proto přicházíme s projektem tzv. parkovacích systémů, využívajících různých senzorik a čidel, které snímají parkování. Rozeznávají tak volná místa nebo vám dokonce umožní rezervovat si samotné místo. Pilotním projektem se stane Havlíčkovo náměstí v Praze 3,“ vysvětluje místostarosta Alexander Bellu (ODS).

Společnost O2 IT Services se zase pochlubí zkušenostmi ze svozu odpadu v Kolíně, opět s praktickou a živou ukázkou. Odpadové hospodářství a vytváření vhodných podmínek pro třídění odpadů je totiž pro většinu měst a obcí náročnou činností. „Chytré“ řešení odpadového hospodářství nemusí být složité. „Zveme vás na živou ukázku, jak lze jednoduše monitorovat hladinu odpadů v kontejnerech, optimalizovat sběrnou síť města a díky online informacím motivovat občany ke třídění odpadu,“ vysvětluje Petr Žákovec, zástupce partnera konference O2 IT Services.

Virtuální model chytrého města představí prof. Dr. Ing. Miroslav Svítek, dr. h. c., děkan dopravní fakulty ČVUT.

Pořadateli konference Smart City EXPO jsou společnosti Amden a Gatum Advisory. „Na jedné straně jsou města a obce, hledající chytrá řešení, na druhé pak firmy, které tyto technologie vyvíjejí. Našim cílem je spojit, nejlépe na jednom místě,“ vysvětluje ředitelka pořádající agentury Amden Petra Elmerová.

Více informací o akci, na kterou už jsou nyní přihlášeny více než dvě desítky firem, najdete na www.smartcityexpo.cz.

 

Záštitu nad konferencí přijali:

 

O pořadatelích

AMDEN

AMDEN je marketingová agentura, která se specializuje na komplexní podporu v oblasti marketingové komunikace svých klientů, on-line marketing, event marketing, podporu prodeje, motivační nebo věrnostní programy a produkci.

Pečuje o klienty smysluplným propojováním aktivit na míru, zaměřených na podlinkovou i nadlinkovou reklamu.

Více na www.amden.cz.

 

GATUM ADVISORY

Gatum Advisory je poradenská firma, která spojuje profesionály, řešení a koncepce z oblasti manažerského poradenství, digitálního světa, akademického prostředí a veřejné správy. Prostřednictvím vizí jako je Smart City, egovernment, průmysl 4.0 a dalších chceme pomoci čelit výzvám a proměně společnosti v 21. století. Nabízí tvorbu analýz, zapojení předních odborníků ze všech oblastí a moderaci při zavádění strategických a dlouhodobých řešení.

 

Více informací poskytne
Ruben Vančo, PR a Média
E-mail: ruben.vanco@smartcityexpo.cz
Telefon: +420 737 282 975

 

Zdroj: Zpravodajství ČTK, http://www.protext.cz/zprava.php?id=26088

 

 

Zpět na Mediální centrum

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás