Konference SmartUP summit – 27. 10. 2016

Na konci října se v pražském komplexu City Tower uskuteční dvoudenní konference StartUP & SmartUP summit. Tento rok je novinkou část SmartUP, které bude věnován celý druhý den konference.

 

SmartUP, 27. 10. 2016

Nároky na komfort a služby ve velkých městech se rapidně zvyšují a klasická řešení jsou již zastaralá nebo nevyhovující dnešní době. Řešení už musí být SMART. V České republice sice již proces smartifikace začíná fungovat, ale jak startupy, tak korporace se začínají v této tématice většinou teprve zorientovávat a hledají způsoby navázání dialogu s městy. A právě navázání dialogu je cílem 1. ročníku Smartup Summitu. Města hledají technologické a Telco partnery, kteří by jim pomohli s realizací projektů a právě konference Smartup Summit má za cíl propojit tyto dva subjekty.

Česká i zahraniční města jsou připravena poskytnout podklady, zdroje pro nová a inovativní řešení jejich potřeb. Transformace měst do nového tisíciletí začíná, vyslechněte je a chopte se příležitostí, které nabízí.

 

Společnost O2 IT Services na konferenci představí svou službu Odpady, která zapadá do konceptu Smart City. Těšit se můžete na živou ukázku fungování služby a přednášku s názvem „Na odpady chytře a jednoduše“:

Odpadové hospodářství a vytváření vhodných podmínek pro třídění odpadů je pro většinu měst a obcí náročnou činností. Plánování svozu odpadů je složité – svoz tak probíhá buď zbytečně často a obec plýtvá prostředky, nebo naopak v příliš dlouhých časových intervalech. To vede k přeplňování odpadových nádob, nepořádku na kontejnerových stáních a nespokojenosti občanů. Nová legislativa přináší nové výzvy a úkoly pro samosprávy. „Chytré“ řešení odpadového hospodářství nemusí být složité. Zveme vás na živou ukázku, jak lze jednoduše monitorovat hladinu odpadů v kontejnerech, optimalizovat sběrnou síť města a díky online informacím motivovat občany ke třídění odpadu.

 

Více informací o konferenci najdete na www.startupsummit.cz.

 

Zdroj: O2 IT Services

 

Zpět na Mediální centrum

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás