Konkurence: O2 IT Services otevírá v Praze nové centrum kybernetické bezpečnosti

Nové Security Expert Center má firmám, státním institucím a dalších klientům s vysokými požadavky na bezpečnost poskytnout bezpečnostní dohled a identifikaci zranitelností IT infrastruktury.

O2 IT Services (O2 ITS), dceřiná společnost operátora O2 Czech Republic, otevírá v Praze nové centrum kybernetické bezpečnosti, Security Expert Center (SEC). To má klientům z řad soukromých firem i státní správy pomoci eliminovat rizika spojená s kybernetickými hrozbami.

O2 ITS uvádí, že ačkoliv postupně vstupují v účinnost vybrané požadavky zákona o kybernetické bezpečnosti 181/2014 Sb. a související legislativy, ne všechny firmy a státní instituce jsou na ně připraveny.

Služby nového centra umožní identifikovat klíčová aktiva společnosti (např. informační aktiva, lidské zdroje, procesy nebo systémy) a nastavit optimální model jejich ochrany. Vzájemné propojení znalosti klíčových aktiv s jejich ochranou přichází na český trh jako nový standard v přístupu k bezpečnostním službám.

SEC bude pro své klienty realizovat bezpečnostní dohled, který umožní identifikovat zranitelnost IT infrastruktury. Potenciální kybernetické hrozby SEC má rozpoznat na základě anomálií chování jednotlivých infrastrukturních prvků.

Služba zároveň zajišťuje komplexní nasazení bezpečnostních nástrojů, dohledových zařízení a ochrany včetně průběžného reportingu, analýz a návrhů nápravných opatření.

Security Expert Center je určeno pro klienty ze státní i z komerční sféry. Mohou to být velké korporace a organizace státní správy, vlastníci kritické a významné infrastruktury nebo společnosti se specifickými požadavky na bezpečnost informací, jako jsou právní kanceláře, notáři, zdravotnická zařízení, finanční makléři, novináři apod.

Službu si může zákazník objednat jako jednorázovou nebo dlouhodobou. Na základě požadavků a potřeb zákazníka je možné implementovat celé řešení, nebo jen některou z částí, která je pro zákazníka kritická.

 

Zdroj: Matěj Čuchna, ChannelWorld, http://channelworld.cz/novinky/konkurence-o2-it-services-otevira-v-praze-nove-centrum-kyberneticke-bezpecnosti-15908

Zpět na Mediální centrum

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás