Kybernetická bezpečnost v řeči čísel a trestně-právní odpovědnosti

Společnost Avnet a Český institut manažerů informační bezpečnosti uspořádaly 20. dubna 2016 v Praze konferenci Security Day: Kybernetická bezpečnost v řeči čísel a trestně-právní odpovědnosti.

Konference se zabývala aktuálními otázkami: Kolik času, peněz i rizika mohou stát vaše data? Kybernetická (ne)bezpečnost už dávno není nějakým pouhým strašákem ze strany příznivců konspiračních teorií. Útočníci napadající naše systémy a citlivá data, nutnost chránit údaje i před vlastními uživateli, nutnost minimalizovat zranitelnost datových úložišť, a to navíc v souladu s obchodními a právními předpisy České republiky i Evropské unie – to vše musíme běžně řešit. Jak si s tím poradit prozradily špičky v oboru kybernetické bezpečnosti.

Jiří Sedlák z O2 IT Services vystoupil ve společné přednášce s Petrem Hněvkovským z partnerského Hewlett Packard Enterprise. Přednáška se týkala Security Expert Center a benefitů a úskalí nasazení SIEM. Se stálým nárůstem hrozeb je nutné počítat s tím, že útočník se do vaší sítě dostane. Pak je ovšem třeba ho rychle odhalit a zabránit dalšímu škodlivému počínání. Zároveň je nezbytné umět tyto aktivity monitorovat, reportovat a propojit s obchodními i legislativními pravidly vaší organizace a v souladu s nimi na útok reagovat.

Více informací o konferenci: http://www.security-it.cz/

 

Krátké video z akce můžete zhlédnout zde.

 

Zdroj: O2 IT Services

 

 

Zpět na Mediální centrum

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás