O2 Czech Republic vstoupila do společnosti Corpus Solutions

Společnost O2 IT Services, která je dceřinou firmou telekomunikační firmy O2 Czech Republic, koupila část vývojářské společnosti Corpus Solutions. Součástí akvizice je přesun 35 zaměstnanců Corpus Solutions do O2 IT Services. O2 to ve čtvrtek uvedla v tiskové zprávě, cenu transakce však nezveřejnila.

Vedle zajišťování infrastrukturních služeb, systémové integrace a řešení bezpečnosti IT se tak O2 IT Services stává významným hráčem v oblasti vývoje aplikací. O2 získala necelou polovinu firmy, zbytek Corpus Solutions bude dále působit na trhu.

Oba subjekty spolupracují již déle než deset let a více než 50 % vývojářů Corpus Solutions již pro O2 IT Services externě pracovalo. Jednání o přechodu Corpus Solutions pod O2 IT Services trvala více než sedm měsíců.

Současně s novou akvizicí vzniká ve společnosti O2 IT Services nové oddělení orientované na vývoj a provoz aplikací. Součástí akvizice je převzetí poboček společnosti Corpus Solutions v Uherském Hradišti a Olomouci.

Akvizice v podobě části společnosti Corpus Solutions je pro nás zásadní. Dosud jsme ji využívali jako subdodavatele, nově si tyto služby v oblasti aplikačního vývoje můžeme řešit interní cestou,“ uvedl jednatel O2 IT Services Václav Provazník.

Aktuálně Corpus Solutions pracuje například pro ministerstvo zemědělství při vývoji IT v části registru půdy. Zásadní je také obchodní spolupráce s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Zpráva je v souladu s již dříve oznámeným záměrem provozní optimalizace a snížení závislosti na outsourcingu. Plánovanou změnu vnímáme pozitivně,“ říká Petr Bártek, analytik z České spořitelny.

 

Zdroj: Investiční web, http://www.investicniweb.cz/zpravy-z-trhu/2016/2/4/o2-czech-republic-vstoupila-do-spolecnosti-corpus-solutions/

 

Zpět na Mediální centrum

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás