O2 IT Services opět na konferenci ISSS/V4DIS

V královéhradeckém kongresovém centru Aldis se ve dnech 4. – 5. 4. 2016 konal 19. ročník konference ISSS, jedné z největších akcí svého druhu v celém regionu střední a východní Evropy, kterou již potřinácté doplnila i visegrádská konference V4DIS. Každoročně se zde schází politici, vedoucí pracovníci ministerstev, hejtmani, primátoři, šéfové státních organizací, poslanci Parlamentu ČR i hosté ze zahraničí se zástupci veřejné správy, odborníky na informatizaci i dodavateli technologií a služeb. Podle předběžných statistik se během dvou dnů konference zaregistrovalo téměř 2 400 účastníků a zaznělo přes 200 přednášek a diskusí.

 

O2 IT Services vystoupila se dvěma přednáškami svých předních IT expertů.

 

Zdeněk Kaplan, generální ředitel, hovořil o tzv. asistované cestě ke třetí platformě. Ve světě blízké budoucnosti jsou miliony aplikací využívány miliardami uživatelů. Společným jmenovatelem jsou sociální sítě, mobilita, cloudové orchestrace a analytické nástroje prostřednictvím big dat. Ochrana se už ani tak netýká fyzického, jako především kybernetického prostoru. Nové technologie a nové příležitosti pro firmy, organizace i občany vedou ke změně v jejich zažitých modelech fungování. V přednášce reagoval na otázky, co je to tzv. třetí platforma, proč už na ní dávno všichni nejsou, a zda se na ni vůbec někdy dostanou, alespoň technologicky. O2 IT Services, od 1. 1. 2016 integrovaná společnost s rozšířenými kompetencemi, podporuje transformaci na třetí platformu.

 

Jiří Sedlák, ředitel Security Expert Center, komentoval zákon o kybernetické bezpečnosti a zkracující se čas na implementaci jeho požadavků. Situace se stává kritickou – ne všechny společnosti a organizace jsou připraveny na tento okamžik zlomu. O2 IT Services představuje agilní přístup k řešení kybernetické bezpečnosti nejen ve státní správě. Security Expert Center poskytuje monitoring a vyhodnocování kybernetických hrozeb a dohled auditních záznamů nad ICT prostředím. To vše v historicky krátkém čase a ve variantě „Security as a Service“ – tj. bezpečnost formou služby. Pomůže snížit a současně lépe zacílit náklady spojené s ochranou před kybernetickými hrozbami dle zákona.

 

Více informací o konferenci: www.isss.cz

 

Zdroj: O2 IT Services

 

Sborník konference ISSS 2016

Prezentace – Asistovaná cesta ke třetí platformě

Prezentace – Za 5 minut 12

 

 

Zpět na Mediální centrum

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás