O2 IT Services posiluje ve vývoji aplikací. Kupuje část společnosti Corpus Solutions.

O2 IT Services, dceřiná společnost O2 Czech Republic, výrazně posiluje v oblasti vývoje aplikací a IT řešení. K dnešnímu dni se součástí O2 IT Services stala část vývojářské společnosti Corpus Solutions. Součástí akvizice je přesun 35 zaměstnanců Corpus Solutions včetně dvou klíčových manažerů Jaromíra Dospivy a Jana Houžvičky. Vedle zajišťování infrastrukturních služeb, systémové integrace a řešení bezpečnosti IT se tak O2 IT Services stává významným hráčem i v oblasti vývoje aplikací.

Corpus Solutions aktuálně poskytuje především služby aplikačního vývoje a programování. O2 IT Services tak touto akvizicí získává nové kompetence. Oba subjekty spolupracují již déle než 10 let, více než 50 procent vývojářů již pro O2 IT Services externě pracovalo. „Akvizice v podobě části společnosti Corpus Solutions je pro nás zásadní. Dosud jsme ji využívali jako subdodavatele, nově si tyto služby v oblasti aplikačního vývoje můžeme řešit interní cestou,“ vysvětluje jednatel O2 IT Services Václav Provazník.

Jednání o přechodu Corpus Solutions pod O2 IT Services trvala více než sedm měsíců. Současně s novou akvizicí vzniká ve společnosti O2 IT Services nové oddělení orientované na vývoj a provoz aplikací. Vedení společnosti zde vidí další potenciál. „Kromě vývoje v Javě a .NET nás zajímají například mobilní aplikace. Monitorujeme i další akviziční příležitosti a samozřejmě hledáme šikovné lidi k nám do týmu i mimo akviziční proces. Zajímavých a progresivních projektů máme celou řadu,“ doplňuje Václav Provazník.

Součástí akvizice je také převzetí poboček společnosti Corpus Solutions v Uherském Hradišti a Olomouci. Tím se O2 IT Services začíná více posouvat i na Moravu. Záměrem je posilovat stávající dobrou pozici Corpus Solutions v řešení pro státní správu a do budoucna rozvíjet služby pro komerční sektor.

Aktuálně Corpus Solutions pracuje například pro Ministerstvo zemědělství při vývoji IT v části registru půdy. Zásadní je také obchodní spolupráce s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Cenu akvizice se rozhodly obě strany nezveřejňovat s odkazem na obchodní tajemství.

 

Kontakt
Kateřina Mikšovská
Tiskové oddělení O2
katerina.miksovska@o2.cz
tel: 800 163 342 (800 1 media)

Zpět na Mediální centrum

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás