O2 testuje chytrou školu: měří kvalitu ovzduší

O2 prostřednictvím své dceřiné společnosti O2 IT Services testuje spolu s partnery Smart City. V jedné pražské škole rozmístí čidla měřící kvalitu vzduchu, a bude sbírat data přes internet.

Konkrétně se jedná o Smíchovskou střední průmyslovou školu, jejíž studenti mají k podobným hračkám přirozeně blízko. Do tříd dostanou čidla měřící hladinu CO2, teplotu a vlhkost vzduchu, na venkovní fasádu školy pak čidla pro prachové částice a hluk. Všechny naměřené údaje se přes internet přenáší na servery O2, kde se vyhodnocují.

Kromě toho je ve škole několik spolupracovníků, kteří sledují pohyb učitelů a studentů, evidují počty a důležité události. S nimi jsou pak naměřená data porovnávána. Účelem tohoto projektu je spíše jen testování možností, O2 chce zjistit, nakolik je schopno měřit klima ve velkých budovách. Vyplynou z toho nejspíš nějaká doporučení pro školu, potenciál ale tkví v dalších větších projektech.

Rozhodně se ale nejedná o jedinou zajímavou službu, kterou O2 testuje. V rámci Smart City například provozuje službu Odpady, která sleduje naplněnost kontejnerů na tříděný odpad a informuje příslušnou firmu o nutnosti svozu.

 

Zdroj: Tomáš Doseděl, mobinfo.cz, http://www.mobinfo.cz/o2-testuje-chytrou-skolu-meri-kvalitu-ovzdusi/

Zpět na Mediální centrum

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás