Václav Provazník je mezi TOP 30 IT osobnostmi

Vydavatelství IDG připravilo již čtvrtou publikaci TOP 30 IT osobností. Zajímá vás, kdo se v ní letos objevil?

Jednorázový projekt TOP 30 IT osobností z jednoleté květinky vyrostl v opečovávanou víceletou rostlinku, která neustále budí zaslouženou pozornost. Ta se projevila i stovkami hlasujících na webu Computerworld.cz v nominační anketě.

 

 Václav Provazník
Ředitel divize Professional Services ve společnosti O2 Czech Republic

Ještě zcela čerstvý je jeho letošní největší úspěch. Nejdříve v rámci operátora O2 měl na starosti vznik samostatné divize Professional Services dedikované od a až po z pro oblasti zákaznického IT, nastavení pravidel fungování a organizace.

A na začátku prosince schválila valná hromada vyčlenění této divize do dceřiné společnosti.

Za úspěch považuji také několik zakázek, které se nám s kolegy v týmu podařilo vyhrát, například na Českém úřadu zeměměřičském a katastrálním nebo pro RWE,“ dodává Václav Provazník, který se s počítačem poprvé setkal už na základní škole. Doma měli Commodore 64, na kterém kromě hraní her začal i programovat, a přes „hračky“ typu tiskárna z Merkuru se dostal k užitečnému využití technologií. Tatínek navíc pracovat v té době v podniku výpočetní techniky Aritma, a tak přišel do kontaktu s „velkými počítači“.

Pak přišly klasické PC, modem, BBS, internet a nakonec profesionální ICT,“ shrnuje kariéru. A přesto jeho současná ředitelská pozice se hodně věnuje řízení lidí a nastavení pravidel fungování, pořád si rád zachovává kontakt s technologiemi a technologickými trendy.

Neznamená to, že bych fušoval architektům do jejich práce, ale chci rozumět tomu, co se na našich projektech dělá. Stejně tak věřím na osobní kontakt se zákazníky, rád zůstávám součástí první linie,“ přiznává.

Václav Provazník věří, že základem úspěchu jsou dobrá komunikace a empatie, která ale v dnešním světě často chybí. Myslí si, že tyto vlastnosti má, a snaží se je dále rozvíjet, i když v případě empatie to prý může být někdy dvousečné.

Umožňuje mi vcítit se do našich zákazníků, obchodních partnerů i kolegů a dívat se na problematiku i jejich očima a lépe pak navrhnout řešení. V situacích, kdy je zapotřebí tvrdý a rázný manažerský přístup, však musí empatie stranou,“ upozorňuje.

Za největší změnu v IT za poslední dekádu považuje nástup internetu a jeho rozšíření do mobilních zařízení. To je podle něj dramatický posun nejen pro lidi, ale také pro dodavatele ICT řešení. Velkými tématy jsou teď určitě podle Provazníka internet věcí a všudypřítomná komunikace a informační bezpečnost.

Navíc si myslím, že ani cloud ještě neřekl své poslední slovo a bude se dál rozvíjet, v České republice je dokonce z mého pohledu masové využití cloudových technologií teprve na začátku,“ předpovídá Václav Provazník. 

 

Zdroj: Computerworld, http://computerworld.cz/udalosti/kdo-je-mezi-top-30-it-osobnostmi-52623

 

 

Zpět na Mediální centrum

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás