ICT Security & Kybernetická bezpečnost

Bezpečnost je čím dál častěji vnímána jako systémová záležitost, je standardizována, implementována v souladu se soustavami obecně platných pravidel, měřena a auditována. Stala se integrální a neodmyslitelnou součástí ICT. Hrozby a útoky se neustále mění a stejně se mění i jejich cíle a záměry. Z jedné strany do systémů podniků a organizací pronikají sociální sítě či hry, ze strany druhé raketově nastupuje využívání mobilních zařízení, jejichž bezpečnost je mnohdy velmi diskutabilní. Na mnohé tlačí zákon (a nejenom ten o kybernetické bezpečnosti) a svět IT postupně ovládá cloud.

Jak k bezpečnosti v dnešním elektronizovaném světě přistoupit, kolik do ní investovat, aby byla opravdu bezpečná, a přitom nebyla několikanásobně dražší než to, co má chránit?

 

DCD Publishing pořádá odborný seminář, v úterý 22.11. v Erbia Congress Centru na Praze 4.

 

Jiří Sedlák vystoupí s přednáškou SECaaS – Bezpečnost jako služba – v Security Expert Centru O2 IT Services:
Bezpečnost jako služba, tzv. SECaaS, je aktuálním tématem současnosti. Proč by se zákazník měl pro tuto formu zajištění bezpečnosti rozhodnout? V podání O2 IT Services služba staví na třech základních pilířích: prevenci, detekci a odpovědnosti. Její neoddělitelnou součástí je bezpečnostní dohled, který je jedním z povinných technických a organizačních opatření dle zákona o kybernetické bezpečnosti č. 181/2014 Sb. Zveme vás na ukázku typické implementace SECaaS a jak vypadá, když experti bezpečnostního dohledu detekují incident.

 

Více informací o akci je k dispozici zde.

 

Zdroj: O2 IT Services

 

 

Zpět na Mediální centrum

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás